...Berme život s úsměvem, ať už je jaký je...:-)

Září 2008
Heath v noční show...

7. září 2008 v 13:32 Heath Ledger
Tak tady na těchto fotečkách je fakt krásneeej :-) Moc mu to sluší.

Heath Ledger jako Joker...

7. září 2008 v 13:12 Heath Ledger
Spekuluje se o tom, že Heatha ,,zabila" role Jokera ve filmu Temný rytíř. Zavíral se ve svém bytě na Manhattanu a nevycházel z něj. Celou dobu přemýšlel, jak by mohl Jokera nejlépe zahrát. Měl problémy se spaním, a proto musel brát prášky na spaní, jelikož mu Joker pořád běhal v hlavě a musel o něm neustále přemýšlet. Jack Nicolson, který ztvárnil roli Jokera v první sérii Batmana, varoval Ledgera, že role Jokera je hodně psychicky náročná. Ledger tvrdil, že spí dvě hodinny denně a jeden prášek na spaní mu dá jednu hodinu spánku. Musel zvyšovat množství léků na spaní, jelikož mu po čase jeden prášek nestačil. Nedávno po dotočení filmu Temný rytíř zemřel, zřejmě na srdeční kolaps. Mluvilo se i o tom, že se Heath předávkoval úmyslně, ale pitva neprokázala, že se jednalo o sebevraždu. V jeho těle se nenašli žádné drogy, pouze pár prášků na spaní. A závěrem... vypadá to, že Heathovo tělo nezvládalo dlouhodobé užívání většího množství léků, jak na spaní, tak na bolest, a srdce se mu zastavilo.
Mrkněte na tento odkaz:
http://www.gorilla.cz/article/3719-heatha-ledgera-zabil-joker.html Zde jsou informace o smrti herce Heatha Ledgera.


Fotky...

4. září 2008 v 15:48 Heath Ledger

Jeho smrt...

4. září 2008 v 15:35 Heath Ledger
Dne 22.1. 2008 zemřel. Bylo mu 28 let. Příčinou smrti je zřejmě předávkování prášky na spaní.
Ledgera nalezl v luxusním bytě na Manhattanu správce domu, který ho chtěl upozornit, že měl objednanou masáž. Nehybný herec podle CNN ležel nahý obličejem k zemi. Vedle se našly jakési pilulky.
Bytná se snažila Ledgera probrat a pak zavolala záchranku. Lékař dorazil a konstatoval smrt. Prozatím všechno nasvědčuje tomu, že se herec sám předávkoval prášky. Policie je ale opatrná a oficiálně nepotvrdila, že šlo o sebevraždu.
Jeho rodina v západoaustralském Perthu odmítla, že by se zabil. Byla to nešťastná náhoda, prohlásil hercův otec Kim Ledger. Už během noci se začaly u domu na Manhattanu objevovat květiny, pohlednice a svíčky, které tam umísťovali Ledgerovi fanoušci. Stejně tak se začaly objevovat u domu v jeho rodném Perthu.
Ani 24. ledna provedená pitva, neobjasnila jak přesně herec zemřel. Podle newyorského policejního šéfa potrvá ještě přibližně týden, než budou dokončeny toxikologické testy, které objasní způsob úmrtí. Podle nejnovějších oficiálních informací herec zemřel v důsledku dlouhotrvajícího fyzického vypětí na srdeční kolaps.
Pochován byl 1.2.2008 v rodném Perthu.
Ledger se v listopadu loňského roku rozešel se svou partnerkou rovněž herečkou Michelle Williamsovou, s kterou dva a půl roku žil a z jejichž vztahu vzešla nyní dvouletá dcera Matilda. Williamsová hrála Ledgerovu manželku v jednom z jeho nejúspěšnějších filmů, Zkrocené hoře, kde se s ním také seznámila. Za tuto roli byl nominován na Zlatý glóbus i na Oscara.
Podle deníku New York Times se Heath Ledger, v posledních měsících, v několika jeho rozhovorech, vyjádřil o nespokojenosti se svým životem. "Cítím, že jen mrhám časem, protože se stále opakuji," řekl New Yorskému deníku v listopadu.
Mrkněte na tento odkaz:
http://www.gorilla.cz/article/3719-heatha-ledgera-zabil-joker.html Zde jsou informace o smrti herce Heatha Ledgera.

Filmy, ve kterých hrál...

4. září 2008 v 15:07 Heath Ledger
2009 - The Imaginarium of doctor Parnassus
2008 - Temný rytíř
2007 - I´m not there
2006 - Candy
2005 - Zkrocená hora
2005 - Kletba bratří Grimmů
2005 - Casanova
2005 - Legendy z Dogtownu
2003 - Ned Kelly
2003 - Pojídač hříchů
2002 - Čtyři pírka
2001 - Příběh rytíře
2001 - Ples příšer
2000 - Patriot
1999 - Deset důvodů, proč tě nenávidím
1999 - Ruce pryč

Životopis...

4. září 2008 v 15:00 Heath Ledger

Heath Ledger

Povolání: Herec
Datum narození: 04.04.1979
datum úmrtí: 22.01.2008
Místo narození: / místo úmrtí: Perth, Western Australia, Australia / Manhattan, New York, USA
Znamení: Beran
Heath Ledger se narodil v australském Perthu. O herectví se začal zajímat už když chodil na základní školu Guilford. Své první herecké zkušenosti získal působením v Guildfordském divadelním souboru. Brzy poté se začal objevovat v několika australských televizních show. První z nich byly "Clowning Around" (1992), "Ship to Shore" (1993) a Pot "Sweat" (1996) v němž si zahrál významnou roli homosexuálního cyklisty.
O rok později si zahrál keltského prince Conora v historickém televizním seriálu Řev "Roar". Stejný rok se objevil v malé roličce Oberona ve filmové pohádce Tlapka "Paws". V hlavní roli devatenáctiletého chuligána Jimmyho si zahrál v celovečerní krimikomedii Ruce pryč! "Two Hands" (1999). Filmoví kritici film nazývali Australským Pulp Fiction. Po přestěhování do Hollywoodu si zahrál v další významné roli komedie Deset důvodů, proč tě nenávidím "10 Things I Hate About You" (1999).
Opravdovou hereckou hvězdou se stal v roli syna Mela Gibsona ve výpravném dobrodružném mega hitu Patriot (2000). Postavení nového talentovaného Hollywoodského objevu potvrdil v dobrodružném romantickém příběhu ze 14 století Příběh rytíře "A Knight's Tale" (2001). Stejný rok si ještě zahrál vedlejší roli citově strádajícího Sonnyho, jenž si dobrovolně vezme život ve filmu Ples příšer "Monster's Ball".
V dobrodružném dramatu Čtyři pírka (The Four Feathers) si zahrál jednu z hlavních rolí britského důstojníka Harryho Favershama. Tento britsko-americký, romanticko-dobrodružný příběh lásky, přátelství, odvahy a sebeobětování byl natočen v roce 2002.
V roce 2005 se objevil v roli Jacoba Grimma ve snímku režiséra Terryho Gilliama Kletba bratří Grimmů a v tomtéž roce si zahrál ve filmu Legendy z Dogtownu (režie Catherine Hardwicke), jež vypráví skutečný příběh o skupině mladých surfařů vystupujících pod názvem Z-Boys, kteří přivedli k životu nový, revoluční styl skateboardingu. Celý tento příběh by se vůbec nemohl odehrát, nebýt Skipa Engbloma - spolumajitele Zephyr Shopu, který zajistil Z-Boys jejich obrovskou slávu. Od okamžiku, kdy se skutečný Engblom doslechl o filmovém zpracování, si v roli sebe samého dokázal představit jedině Heatha Ledgera.
Na přelomu roku 2005/2006 zaujal rolí Ennise Del Mara ve filmu Zkrocená hora od oscarového režiséra Anga Leeho. Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů - rančera a kovboje - kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky. Film získal na MFF v Benátkách hlavní cenu Zlatého lva a byl nominován v sedmi kategoriích na Zlatý glóbus. Po boku Heatha Ledgera se zde objevil Jake Gyllenhaal v roli Jacka Twista. V roce 2006 si zahrál hlavní roli ve filmu Casanova.
Dne 22.1. 2008 zemřel, zřejmě na předávkování léky na spaní. Jeho rodina však tuto verzi odmítá. V jeho newyorském bytě ho našla masérka, přivolaný lékař už mu nedokázal pomoci :-(.