...Berme život s úsměvem, ať už je jaký je...:-)

Teleportace...

17. května 2008 v 17:03 |  Paranormální jevy
Teleportace je metoda přemisťování objektů pomocí jejich rozložení na mikroskopické částice, přenesení na místo určení (přemístění objektu přímo z jednoho místa na místo druhé) a opětného zhmotní složením těchto částic. Teleport je zařízení sloužící k takovémuto přenosu.
V dnešní době je teleportace možná na úrovni elementárních částic jako jsou např. fotony (v roce 2002 byl přenesen laserový paprsek). Teleportace hmotných předmětů je prozatím záležitostí science fiction.
Teleportér
Za teleportéra je označována osoba se schopností přenášet se z místa na místo pomocí síly svých myšlenek. Teleporter se dematerializuje a nadsvětelnou rychlostí cestuje skrze hyperprostor ke svému cíli. Způsob je přitom podobný transici. Teleportér přitom musí znát cílové místo nebo přinejmenším hrubý směr a vzdálenost. Teprve po mnoholetém tréninku je teleportér schopen skákat na neznámá místa.
Pokud cílové místo leží uvnitř pevné hmoty, je směr teleportace změněn a teleportér se materializuje v náhodné blízkosti objektu.
Zkušení teleportéři jsou schopni vzít s sebou osoby nebo předměty až do určité celkové hmotnosti. Přitom je nutné vytvořit tělesný kontakt.
Pětidimenzionální energetická pole jako paratron nebo plástové štíty jsou pro teleportéry neproniknutelné. Při pokusu překonat je, je teleportér vržen s velkými bolestmi zpět na výchozí místo. S prostřednictvím vhodných technologií - jako například para-pasti - je možné teleportérovi zabránit v teleportaci.
Obdodným paradarem je úrovňová teleportace. Přitom se ale jedná transport mezi paralelními universy.

Pasivní teleportéři

Zvláštním případ mezi teleportéry představoval Olf Stagge jako pasivní teleportér. Mohl skákat jen tehdy, pokud současně skákal jiný teleportér. Tělesný kontakt s druhým teleportérem nebyl potřeba.

Pomalá teleportace

Schopnost pomalé teleportace. Jejich tělo se přitom pomalu rozplývá a stejně tak pomalu se objevuje na cílovém místě.
Teleportace myši
Vědcům z kalifornské univerzity se po úspěšné teleportaci fotonu před pár lety povedl začátkem června další experiment. Poprvé se jedná o teleportaci vyššího organismu, a to rovnou savce - myši.
Podle profesora McDogharna vybrali myš také díky její příbuznosti s člověkem. "Pokud by měly nastat nějaké problémy, na myši by se vše určitě projevilo," dodal.
Laboratorní myš byla teleportována na vzdálenost asi 3 metrů (10 stop) a vlastní proces trval asi 5 minut. Atmosféra připomínala Philadelphský experiment, protože myš zahalila hned na začátku pokusu zelená mlha.
Kde myš v průběhu experimentu byla se lze jen dohadovat. "Je možné, že se nám podařilo otevřít červí díru a myš prolétla v oněch pěti minutách jiným vesmírem," odhaduje doktor Quinn, asistent profesora McDogharna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 T3Rr0r T3Rr0r | 6. března 2011 v 20:13 | Reagovat

Teleportace myši asi těžko. To je přesně ta vaše demence blogu.cz, kde se podivate na debilni web a date ctrl v, ctrl c. Vidim, že tenhle článek je značne starší a těd je rok 2011 a Rakušani zatim prenesl foton na 144 km. Ten kdo to čte, nevěřte tomu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama