...Berme život s úsměvem, ať už je jaký je...:-)

Paranormální jevy

1. května 2008 v 14:29 |  Paranormální jevy
Název parapsychologie vymyslel v devatenáctém století německý psycholog Max Dessoir. Sloučil slova psychologie s řeckým para - vedle. Paranormální jevy se poslední dobou označují také jako faktor PSI.
Parapsychologie se dá definovat jako soubor fenoménů nerespektujících naše představy o čase a prostoru.
Telepatie, telekineze, spiritismus, teleportace, levitace, jasnovidnost a mnohé další jevy ač existují, přesto je není možno podchytit nám známými fyzikálními zákony. A právě hledání souvislostí s přírodními zákony, formování zákonů faktorů PSI a objasňování vlastních parapsychologických fenoménů se stává předmětem zkoumání. Přesné mapování, datování a detailní popis každého jevu PSI může přispět k jeho objasnění. Ne všechny záhadné jevy lze chápat jako jevy paprapsychologické. Někdy se může jednat o zvláštní shodu okolností a někdy bohužel i o podvod.
Síly, které působí ve vesmíru jsou poznány jen částečně, o mnohých dnes ještě nevíme, natož pak abychom je definovali. Paranormální jevy zde jsou a je známo mnoho konkrétních případů.
V roce 1970 konala své pokusy s telekinezí Nina Kulaginová. Experimentům byli přítomni parapsychologové G.Pratta a Ch.Ransom. Kulaginová během pokusů dokázala silou vůle pohybovat po stole krabičkou zápalek. A to dokonce opakovaně. Zajímavé bylo, že ji během experimentů stoupl srdeční tep až na 240 tepů za minutu a po ukončení experimentů bylo zjištěno, že ztratila 1,5 kg váhy. Kulaginové experimenty s telekinezí nebyly jediné. Kulaginová dokázala na neexponované filmy vtisknout značky a písmena pouze silou vůle a navíc přes stínění tvořené 20 mm gumy a 1,5 mm olova. Dále dokázala až na vzdálenost 1 m působit termicky na okolní osoby. U některých se na kůži objevily puchýřky a zčervenání. Z toho se usuzuje, že Kulaginová dokázala psychickou energii soustředit do úzkého svazku. Působit na dálku tepelně - tento jev se nazývá pyrokineze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama